REKLAMA

Dożynki 2020

W niedzielę (23 sierpnia) odbędą się w Szczebrzeszynie Dożynki Gminno-Parafialne. W tym roku, w związku z epidemią, uroczystości będą okrojone i odbywać się będą w kościele św. Mikołaja.

Czytaj dalej
REKLAMA

Po nocnej nawałnicy zalane domy, piwnice i pola

Na ul. Klukowskiego strażacy musieli ułożyć worki z piaskiem. Fot. Tomasz Gaudnik

Potężna nawałnica, która przetoczyła się przez gminę Szczebrzeszyn w nocy z piątku na sobotę (21 – 22 czerwca) wyrządziła szkody w Szczebrzeszynie, Szperówce, Kawęczynie.

Czytaj dalej

Rozłopy i Szperówka pod wodą

Podtopione gospodarstwo w Rozłopach. Fot. Tomasz Gaudnik

W poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) przez Przedmieście Szperówkę (gm. Szczebrzeszyn) i Rozłopy (gm. Sułów) przeszła potężna nawałnica z ulewnym deszczem i gradobiciem. Najgorsza sytuacja jest w  Rozłopach, gdzie wiele gospodarstw i upraw znalazło się pod wodą.

Czytaj dalej

Rekordowo wysoki poziom Wieprza w Szczebrzeszynie (zdjęcia)

Fot. Tomasz Gaudnik

W Szczebrzeszynie rzeka Wieprz osiągnęła rekordowo wysoki poziom.

Czytaj dalej

Śnieżyca w natarciu (wideo)

Tak wyglądała dzisiaj (15 marca) przed południem droga krajowa nr 74, na odcinku Szczebrzeszyn – Gorajec, podczas ataku śnieżycy.

Czytaj dalej

Atak śnieżycy nad Lubelszczyzną

Tak dzisiaj rano wyglądała droga krajowa nr 74 na odcinku Szczebrzeszyn - Gorajec

Od czwartkowego wieczora nad Lubelszczyzną intensywnie pada śnieg i wieje silny wiatr. W gminie Szczebrzeszyn wiele lokalnych dróg jest nieprzejezdnych. Na drodze krajowej nr 74 występują duże utrudnienia z powodu śniegu.

Czytaj dalej

XIII Powiatowe Igrzyska LZS

W dniach 14 – 15 lipca br. w Szczebrzeszynie odbędą się Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święta Sportu Powiatu Zamojskiego.

Czytaj dalej

Śladami Singera – edycja 2012

Po raz drugi do Szczebrzeszyna przyjadą uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, którzy odwiedzają miejsca opisane w dziełach noblisty Izaaka Baszewisa Singera.

Czytaj dalej

660-lecie Szczebrzeszyna (ZDJĘCIA,WIDEO)

Fot. Tomasz Gaudnik

Szczebrzeszyn obchodzi w tym roku jubileusz 660 – lecia założenia miasta. Z tej okazji odbyły się w „Grodzie Chrząszcza” uroczystości upamiętniające tę rocznicę.

Czytaj dalej

660 lat Szczebrzeszyna

Mało kto o tym pamięta, ale w tym roku przypada 660 – lecie Szczebrzeszyna.

Czytaj dalej

Wykoleił się pociąg z rzepakiem

Fot. Tomasz Gaudnik

W poniedziałek (12 marca)pomiędzy godziną 7 a 8 rano w Brodach Dużych wykoleiły się dwa wagony pociągu przewożącego do Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie – rzepak.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE