REKLAMA

Cztery pory roku na Dyszej Górze (wideo)

Ryszard Molas i Marek Łysiak zabierają nas na Dyszą Górę, która znajduje się na Zachód od Szczebrzeszyna. Na tej górze znajduje się punkt widokowy.

Czytaj dalej
REKLAMA

Pozdrowienia od Krystyny Czubówny (wideo)

Za pośrednictwem Szczebrzeszyn.info, znana dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych, przekazała pozdrowienia dla mieszkańców Szczebrzeszyna.

Czytaj dalej

Gdzie są źródła rzeki Wieprz ? (wideo)

Tym razem Ryszard Molas opowiada w swoim filmie legendę o powstaniu rzeki Wieprz. Pokazuje też źródła, które znajdują się w gminie Tarnawatka i zasilają rzekę przepływającą m.in. przez Szczebrzeszyn. Ciekawostką jest stojący przy źródłach pomnik… Wieprza.

Czytaj dalej

Rozłopy i Szperówka pod wodą

Podtopione gospodarstwo w Rozłopach. Fot. Tomasz Gaudnik

W poniedziałkowy wieczór (10 czerwca) przez Przedmieście Szperówkę (gm. Szczebrzeszyn) i Rozłopy (gm. Sułów) przeszła potężna nawałnica z ulewnym deszczem i gradobiciem. Najgorsza sytuacja jest w  Rozłopach, gdzie wiele gospodarstw i upraw znalazło się pod wodą.

Czytaj dalej

W krainie mchu, paproci, chrząszcza i lessu (wideo)

Fot. Tomasz Gaudnik

Na naszym kanale na YouTube można obejrzeć pierwszy odcinek dokumentalnego wideo, które pokazuje faunę i florę Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego w skali makro.

Czytaj dalej

Motocykliści z grupy Perkun rozpoczęli sezon motocyklowy (zdjęcia, wideo)

Fot. Tomasz Gaudnik

W sobotę i niedzielę (27 – 28 kwietnia) Roztoczańska Grupa Weterańska “Perkun” zorganizowała pielgrzymkę motocyklistów do Radecznicy. W Szczebrzerszynie zwiedzali m.in. prawosławną cerkiew. Swoje pojazdy zaparkowali na płycie rynku miejskiego. Każdy mógł je obejrzeć i zrobić sobie zdjęcia.

Czytaj dalej

Śladami Singera na filmie (zdjęcia i wideo)

Fot. Tomasz Gaudnik

W czwartek (18 kwietnia) w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Śladami Singera”. Część filmu została nakręcona w Szczebrzeszynie.

Czytaj dalej

Śnieżyca w natarciu (wideo)

Tak wyglądała dzisiaj (15 marca) przed południem droga krajowa nr 74, na odcinku Szczebrzeszyn – Gorajec, podczas ataku śnieżycy.

Czytaj dalej

Artysta z Podborcza (wideo)


Marek Komornik mieszka w Podborczu (gm. Radecznica), pasjonuje się malarstwem, kolarstwem górskim i szosowym oraz zbiera prehistoryczne skamieniałości.

Czytaj dalej

Pięć zalewów – morze atrakcji (wideo)

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego unijny projekt „Pięć zalewów – morze atrakcji”, w którym bierze udział m.in. gmina Szczebrzeszyn.

Czytaj dalej

Szlak „Czarnej Perły” już otwarty

Ponad 1400 osób wzięło udział w tegorocznym Ogólnopolskim V Rajdzie Rowerowym „Jastrzębia Zdebrz” i II Roztoczańskim Maratonie Rowerowym MTB, które w tym roku były połączone z promocją i otwarciem nowego szlaku rowerowego „Czarnej Perły” prowadzącego m.in. przez gminę Szczebrzeszyn. Szlak powstał w ramach unijnego projektu „Pięć zalewów – morze atrakcji”.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE