REKLAMA

Brody Małe: Pożar suszarni zboża

Foto: KM PSP Zamość

Strażacy z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz druhowie z OSP Niedzieliska, Wielącza, Brody Małe, Brody Duże, przez 7 godzin brali udział w gaszeniu pożaru suszarni w jednej z firm w Brodach Małych. Pożar wybuchł 16 listopada po godz. 22.

Czytaj dalej
REKLAMA

Poświęcenie nowych wozów strażackich

Foto: Urząd Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie

Na rynku miejskim w Szczebrzeszynie, 12 października, odbyło się poświęcenie zakupionych przez Gminę Szczebrzeszyn samochodów strażackich, które otrzymały OSP Wielącza i Niedzieliska.

Czytaj dalej

Nowe wozy dla jednostek OSP z Wielączy i Niedzielisk

Foto: OSP Wielącza

W piątek (2 października) druhowie z jednostek OSP w Wielączy i OSP KSRG Niedzieliska przyjechali do swoich remiz nowiutkimi strażackimi MANami. Zostali hucznie przywitani przez druhów z innych jednostek i mieszkańców swoich miejscowości.

Czytaj dalej

Nowe pojazdy dla dwóch OSP

Jednostki OSP z Wielączy i Niedzielisk otrzymają nowe średnie pojazdy strażackie. Gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg na ich zakup.

Czytaj dalej

Tragiczny pożar mieszkania w kamienicy. Zginął mężczyzna

Foto: mł. bryg. Marcin Lipiec, JRG Szczebrzeszyn

W piątek (22 maja), około godz. 17. wybuchł pożar w komunalnej kamienicy przy ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie.

Czytaj dalej

W nocy na Zamojszczyźnie szalała „Julia”

Niż Julia z bardzo silnym wiatrem, który w nocy z 23 na 24 lutego przechodził nad Polską, spowodował wiele szkód. Na Zamojszczyźnie strażacy zanotowali 12 zdarzeń związanych z wichurą. W Szczebrzeszynie i Skierbieszowie strażacy wyjeżdżali do zabezpieczania uszkodzonych dachów.

Czytaj dalej

Manewry pożarnicze przy remizie OSP Szperówka (zdjęcia)

Foto: Urząd Miejski w Szczebrzeszynie

Manewry pożarnicze z udziałem jednostek OSP z terenu miasta i gminy Szczebrzeszyn odbyły się 6 października na terenie OSP Szperówka.

Czytaj dalej

Palił się pustostan na rogu Zwierzynieckiej i Targowej

Foto: KM PSP Zamość

We wtorek (1 października) w niezamieszkałym przedwojennym budynku na rogu ulic Zwierzynieckiej i Targowej wybuchł pożar.

Czytaj dalej

Po Mortimerze uszkodzone dachy i linie energetyczne

Foto: KM PSP w Zamościu/ Archiwum

W poniedziałek (30 września) nad Polską szalała wichura związana z niżem Mortimer, który przemieszczał się z Północnego Zachodu na Południowy Wschód. Chwilami wiatr wiał z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Towarzyszył mu deszcz.

Czytaj dalej

Powiatowe zawody strażackie OSP (zdjęcia)

Foto: Urząd Miejski w Szczebrzeszynie

W niedzielę (7 lipca) na stadionie miejskim w Szczebrzeszynie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem najlepszych jednostek OSP grupy „A” Powiatu Zamojskiego.

Czytaj dalej

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

Fot. Tomasz Gaudnik/ Archiwum

W niedzielę (7 lipca) na stadionie miejskim przy ul. Szkolnej w Szczebrzeszynie, odbędą się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla ochotniczych straży pożarnych grupy „A”.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE