Ty i Twoje miasto w filmie

20 listopada 2019
Foto: Nadełane

Mroczny i pełen zagadek świat thrillera medyczno-szpiegowskiego może zagościć w Twoim mieście. Amerykański producent, QUPI Inc., ogłosił konkurs, dzięki któremu każdy fan kina może stać się scenarzystą i wcielić się w jedną z filmowych ról.

Continue reading

Odbiorą bezpłatnie wyroby zawierające azbest

8 maja 2019

Ruszył trzeci nabór wniosków na bezpłatne usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych z gminy Szczebrzeszyn, w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. 

Continue reading

Zjazd rodziny Klukowskich

2 maja 2019
Rodzina Klukowskich na wakacjach w miejscowości Żwańczyk (teren obecnej Ukrainy, na wschód od Kamieńca Podolskiego), od lewej Antonina, Konstanty Borysowicz (mąż Zofii-siostra Zygmunta), Felicja (matka Zygmunta), Zygmunt, Julian (brat Zygmunta), Jordan (ojciec Zygmunta) i Antonina oraz dzieci Juliana i Antoniny. Foto: NN/Ośrodek KARTA

Wszystko wskazuje na to, że w lipcu br. na zaproszenie Dariusza Górnego do Szczebrzeszyna przyjadą potomkowie dr. Zygmunta Klukowskiego mieszkający w Tajlandii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Continue reading